Dlaczego fasady szklane stały się tak popularnym rozwiązaniem we współczesnym budownictwie?

Współczesne budownictwo rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego też rośnie liczba pomysłów i inwestycji, w których wykorzystywane jest szkło. Obecnie ten materiał w projektowaniu fasad cieszy się takim samym uznaniem jak klasyczna cegła czy beton. Wynika to nie tylko z licznych zalet przeszkleń w przestrzeni miejskiej, ale też łatwiejszej niż wcześniej instalacji materiału na ścianie.

Szklane fasady wyglądają bardzo designersko i nic dziwnego, że są stosowane w nowoczesnym budownictwie. Z tego typu rozwiązań korzystają inwestorzy prywatni, którzy marzą o mieszkaniu w jasnym i przytulnym domu, jak również firmy. Przedsiębiorstwa chcą, aby ich siedziby wyróżniały się na tle konkurencji, dlatego w biurowcach i innych zakładach pracy coraz śmielej sięgają po szkło. Duża dostępność tego materiału, nowe trendy w architekturze, a także znaczne usprawnienia w transporcie i montażu sprawiają, że szklane tafle cieszą się ogromną popularnością.

Zalety szklanych fasad w budownictwie mieszkalnym i użytkowym

Szklana fasada sprawdzi się zarówno w obiekcie mieszkalnym, jak i w biurowcu czy budynku usługowo-handlowym. Rozwiązanie to zapewni idealnie gładkie, eleganckie wykończenie, które podniesie wartość i atrakcyjność architektoniczną nieruchomości. Oprócz tego spowoduje także, że do wnętrz wpadnie znacznie więcej światła niż miałoby to miejsce przy klasycznych oknach i fasadzie. Jeżeli marzysz o życiu lub pracy w jasnej, przytulnej przestrzeni, rozważ montaż fasady szklanej. Zimą będzie w nich cieplej, ale latem wcale nie będą się nadmiernie nagrzewać. Doskonałe właściwości termoizolacyjne redukują ilość promieni słonecznych, wpadających do środka.

Projektowanie nowoczesnych konstrukcji

Z perspektywy projektanta, taki wybór ma jeszcze jedną zaletę – może on swobodnie kreować wygląd zewnętrzny budynku. Szklane tafle, wbrew pozorom, można produkować w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dlatego z udziałem tego materiału uda się każda aranżacja – od klasycznej aż po awangardową. Będzie ona piękna, ale też trwała. Dobre szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych.

Czy szklana fasada się opłaca?

Za zakupem szklanej fasady przemawia też argument ekonomiczny. Nierzadko okazuje się, że takie wykończenie jest znacznie tańsze niż to, wykonane z innych, popularnych dotychczas materiałów – drewna czy cegieł. W razie awarii, np. pęknięcia, wymianie podlega wyłącznie jeden element, a nie cała konstrukcja.

Koszt zakupu, jak również koszt eksploatacji nie musi być wysoki. Nie powinien Cię zrazić również montaż szklanej fasady – instalacja odbywa się szybko i bez przykrych niespodzianek, gdy zlecisz ją firmie dysponującej mini żurawiem z przyssawkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj