4 rzeczy, o których warto pamiętać przed zakupem mieszkania w Lublinie

Lublin to jedno z największych polskich miast. We wschodniej Polsce jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i akademickim, co sprawia, że zakup tu nowego mieszkania jest trafioną inwestycją. O czym warto pamiętać przed sfinalizowaniem transakcji?

Sposób sfinansowania zakupu mieszkania

Decydując się na kupno nowego mieszkania w Lublinie, trzeba mieć pewność, że ze sfinansowaniem tego przedsięwzięcia nie będzie problemu. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup lokalu za gotówkę czy pieniądze pożyczone od rodziny, w związku z czym nierzadko jedynym rozwiązaniem pozostaje kredyt hipoteczny. Trzeba brać poprawkę, że obecnie – w związku z pandemią koronawirusa – trudniej pozyskać w ten sposób niezbędne środki, gdyż banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów.

Lokalizacja i otoczenie

Istotnym czynnikiem wpływającym na komfort życia jest lokalizacja mieszkania. Lublin jest miastem, gdzie deweloperzy, np. firma Orion, realizują sporo interesujących inwestycji mieszkaniowych. Warto sprawdzić okolicę i dowiedzieć się o kwestie związane m.in. z poziomem hałasu dobiegającego z ulicy, sąsiedztwem, planami zagospodarowania przestrzennego, bliskością przystanków komunikacji miejskiej czy punktów usługowo-handlowych etc.

Umowa z deweloperem

Sprzedaż mieszkań w Lublinie odbywa się na zasadach indywidualnie ustalanych przez poszczególnych deweloperów. Lokal można kupić zarówno w stanie deweloperskim, jak i w opcji pod klucz. Zawsze trzeba dokładnie przeanalizować warunki oferowane przez sprzedawcę, aby wiedzieć, co konkretnie wliczone jest w cenę i jakiego standardu mieszkania można się spodziewać. Niezwykle istotny w tym kontekście jest dobrze przeprowadzony odbiór techniczny dający sposobność przekonać się, czy deweloper należycie wywiązał się z umowy. Jest sporo elementów, na które trzeba wówczas zwrócić uwagę, np. szczelność okien i drzwi, równe ściany pozbawione pęknięć, montaż grzejników, przebarwienia na suficie (ważne zwłaszcza w przypadku mieszkań na ostatnim piętrze) itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj