Budowa domu – koszt budowy domu w stanie deweloperskim

Budowa domu jest spełnieniem naszych marzeń? Jeżeli tak jest to bardzo dobrze. Trzeba jednak liczyć się z pewnymi sprawami – finansami, zanim nasz upragniony dom stanie w wybranym przez nas miejscu. Nie każdy na samym początku ma odpowiednie finanse na to, aby ruszyć z budową domu. Trzeba wykonać odpowiednie kalkulacje, aby dowiedzieć się ile tak naprawdę będzie nam potrzebnych pieniędzy, aby wybudować dom naszych marzeń.

Dom w stanie deweloperskim

Bardzo dużo firm deweloperskich oferuje swoim klientom wybudowanie domu w stanie…deweloperskim. Zanim jednak zdecydujemy się na wybudowanie takiego domu, warto dokładnie dowiedzieć się czym jest taki dom i z jakimi kosztami wiąże się jego powstanie. Dom w stanie deweloperskim czy też mieszkanie to miejsce ze wszystkimi mediami, jednak należy je wykończyć do końca. Przykładowo nie ma w nim żądnych gniazdek, ściany są niepomalowane, podłogi nie są położone. Wokół nas jest goły beton, który należy na własną rękę wykończyć, aby móc w nim zamieszkać. Czy opłaca się budować taki dom? Oczywiście, jak najbardziej. W obecnych czasach wiele osób decyduje się na wybudowanie takiego domu, aby wykończyć go według własnego pomysłu.

Koszt budowy takiego domu zależny jest od jego powierzchni oraz projektu jaki mamy do dyspozycji. Należy również uwzględnić miejsce, gdzie taki dom będzie powstawał. Im bliżej dużego miasta ten dom będzie się znajdował, tym jego cena będzie wyższa. Za dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych niedaleko stolicy naszego kraju w stanie deweloperskim możemy zapłacić około 450tysięcy złotych. Jest to jednak cena za sam dom nie zawierająca chociażby kosztów zakupu działki. Nie zapominajmy również o tym, że do tego należy doliczyć koszt wykończenia domu. Suma końcowa domu gotowego do zamieszkania będzie o wiele większa. Jeżeli zdecydujemy się na wybudowanie domu drewnianego to koszt budowy domu w stanie deweloperskim może zmniejszyć się o 20%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj