Dlaczego warto zainwestować w młynek do kawy?

Kultowa zasada przygotowywania kawy, zwana 4M (miscela, macinadosatore, macchina, mano) dokładnie reguluje kwestię przyrządzania tego napoju. Świeżo zmielone ziarna są kluczem do sukcesu otrzymania wyjątkowo aromatycznego naparu, który będzie zachwycał smakiem i aromatem. Wielu ludzi decyduje się na zakup kawy już zmielonej, a następnie dziwi się, dlaczego przygotowany napój nie jest tak smaczny jak ten z kawiarni. Odpowiedź na to pytanie tkwi właśnie w ziarnach, a raczej w procesie ich mielenia.

Dlaczego świeżo mielona kawa jest lepsza niż sypana?

W ziarnach kawy ukryty jest cały smak i aromat, który zyskują one podczas procesu wypalania kawy. Dzięki szczelnym zamkniętym opakowaniom, w które jest pakowana w palarni, zachowuje ona swój smak zamknięty w środku. Warto wiedzieć, że kawa po zmieleniu bardzo szybko wytraca swój niepowtarzalny smak i aromat, którego niestety nie da się przywrócić. Kupując kawę już mieloną, ryzykujemy, że większość najcenniejszych właściwości ulotniła się podczas procesu produkcji. Z tego względu warto wybierać kawę ziarnistą.

Młynek z żarnami czy nożowy?

Chcąc kupić młynek, możemy spotkać się z dwoma podstawowymi rodzajami:

  • Młynek z żarnami, którego praca polega na rozdrabnianiu i miażdżeniu ziaren, za pomocą specjalnych płytek nazywanych żarnami;
  • Młynek z nożami, który sieka ziarna coraz drobniej, poprzez szybkie wprawienie noży w ruch obrotowy.

Z pewnością zastanawiasz się, który będzie lepszy. Oczywiście ze względu na specyfikę ziaren kawy, dużo lepszym wyborem będzie młynek z żarnami. Ziarna kawy, nawet posiekane wyjątkowo drobno, nie zapewnią takiego bogactwa aromatu i smaku, jak dobrze zmielone. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych propozycji cenowych, które pozwolą nam mieć odpowiedni sprzęt już za niewielkie pieniądze.

Sprawdź młynki do kawy w sklepie internetowym Świat Ekspresów i wybierz propozycję dla siebie!

Młynek ręczny czy elektryczny?

I znów, podobnie jak w przypadku ekspresów, wszystko zależy od naszych preferencji. Z powodzeniem możemy postawić na młynek ręczny, który pozwoli nam osiągnąć równie dobry efekt, jednak będzie wymagał od nas użycie energii oraz wytrwałości, aby ziarna były odpowiednio drobno zmielone.

Młynek elektryczny jest propozycją, która oszczędzi nam ogromną ilość czasu, a także pozwoli być pewnym, że ziarna osiągnęły odpowiedni poziom zmielenia. Dzięki temu zaparzony napój będzie smakował dokładnie tak, jak powinien.

Najlepszy młynek do kawy – podsumowanie

Jak widzisz, istnieje dużo powodów, aby zakupić dobry młynek do kawy. Zapoznaj się z szeroką ofertą produktów dostępnych w sklepach, a następie spraw, aby Twoja kawa była bogactwem smaków i aromatów!

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj