Gaz płynny – najważniejsze informacje i zastosowanie

Gaz płynny jest paliwem, które idealnie nadaje się do ogrzewania domu i nie tylko. Ma wiele zalet, które czynią go świetną alternatywą dla gazu ziemnego oraz tradycyjnych paliw, o których szkodliwości mówi się obecnie dużo.

Gaz płynny – co warto o nim wiedzieć?

Gaz płynny – czyli LPG – pozyskiwany jest przy rafinacji ropy naftowej oraz ze złóż gazu ziemnego. W handlu zadebiutował na początku drugiej dekady XX w. Początkowo wykorzystywano go jedynie do zasilania przenośnych kuchenek gazowych, ale z czasem zakres jego zastosowań znacznie się poszerzył. Jest paliwem bardzo wydajnym i przyjaznym dla środowiska, gdyż podczas spalania nie powstają szkodliwe substancje. Jest to również czyste paliwo, co z punktu widzenia użytkowników jest niezwykle wygodne. Nie trzeba czyścić urządzeń grzewczych oraz sprzątać popiołu, jak ma to miejsce np. przy ogrzewaniu węglem. Dużą zaletą gazu płynnego jest także powszechna dostępność – dostawy realizowane m.in. przez firmę Amerigas są całkowicie niezależne od specjalnej infrastruktury, która jest niezbędna przy rozprowadzaniu gazu ziemnego.

Gaz płynny w gospodarstwach domowych

Coraz więcej osób decyduje się na zakup gazu płynnego w zbiornikach od Amerigas. Opinie 2019 dotyczące kompleksowych usług świadczonych przez tego dostawcę zachęcają do zapoznania się z jego ofertą. Zawartość jednego zbiornika służy do ogrzewania domu, podgrzewania domu oraz zasilania kuchenki i innych urządzeń gazowych. Ponadto należy wspomnieć, że w wielu domach oraz mieszkaniach w Polsce używane są butle z gazem płynnym.

Gaz płynny – pozostałe zastosowania

Gaz płynny w zbiornikach i butlach jest używany w przemyśle i rolnictwie. Korzystają z niego m.in. piekarnie, masarnie, suszarnie i lakiernie, drogownictwo i otaczarnie, kurniki, pieczarkarnie, szklarnie, a także firmy z branży metalurgicznej, budowlanej i specjalizujące się w przetwórstwie mleka. Oprócz tego gaz płynny znajduje zastosowanie w hotelarstwie oraz gastronomii. Służy również do ogrzewania biur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj