Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka nie jest prosta w aranżacji. Okazuje się jednak, że wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby prezentowała się ona naprawdę świetnie. Poniżej garść porad, z pomocą których każdy wyczaruje piękną łazienkę nawet wówczas, gdy jej powierzchnia jest naprawdę niewielka.

Kolor i wzór

Na początek jasno powiedzmy: ścian nie przestawimy. Możemy jednak zrobić wszystko, aby łazienka optycznie wyglądała na większą. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór barw i wzorów. Podstawą w małej łazience są jasne kolory. Jeśli decydujemy się postawić na płytki, warto postawić na te pastelowe, dobierając do nich fugę w możliwie jak najbardziej zbliżonym odcieniu. Jeśli połączenia pomiędzy poszczególnymi płytkami nie będą wyraźne, stworzymy wrażenie jednolitej powierzchni. A to zawsze optycznie powiększa. Miłośnicy mocnych kolorów i wzorów nie muszą się martwić. Mogą skutecznie przemycić je, sięgając po listwy dekoracyjne. Będą one świetnym urozmaiceniem i dodadzą łazience stylu.

Wannę zastąp kabiną prysznicową

Jeśli łazienka jest naprawdę niewielka, nie ma co porywać się na wannę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wygodna kabina prysznicowa, która pozwoli nieco zaoszczędzić powierzchnię. Ci, którym zależy na znacznym optycznym powiększeniu pomieszczenia mogą zrezygnować z brodzika. Odpływ umieszcza się wówczas w podłodze. Zamiast kabiny z mleczną szybą warto postawić na taką z przezroczystym szkłem.

Odpowiednie oświetlenie

Warto pamiętać, że oświetlenie świetnie sprawdza się w kształtowaniu przestrzeni. W małej łazience nie jest inaczej. Wybierając oświetlenie, warto postawić na nowoczesne ledy. Z pomocą listwy podświetlić można nawet najciemniejsze zakamarki, co sprawi, że łazienka znowu wyda się odrobinę większa. Dobrym wyborem są również dodatkowe punkty umieszczone w różnych rejonach pomieszczenia.

Nasze wskazówki to jedynie niewielka część tego, o czym warto pamiętać, chcąc wyczarować piękną łazienkę o małej powierzchni. Warto jednak ich przestrzegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj