Jak zapobiegać deformacjom i pęknięciom płyt g-k?

Wykańczanie wnętrz płytami gipsowo-kartonowymi, może wydawać się proste i przyjemne. Natomiast w trakcie prac, również już po ich zakończeniu mogą pojawić się drobne lub szersze deformacje lub pęknięcia. Poniższy tekst podpowie Państwu jak zapobiegać deformacjom i pęknięciom.

Skąd biorą się częste problemy?

Większość systemów składa się z dwóch głównych elementów: nośnej konstrukcji stalowej oraz płyt g-k. Tradycyjnie łączone były między sobą wkrętami typu pchełka, które charakteryzują się dość wysoką, wypukłą główką, przez którą dość często dochodziło do deformacji przylegającej do niej płyty g-k. Przy dużych płaskich powierzchniach nie dokłada to zbyt dużej ilości pracy. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku skomplikowanych konstrukcji wielopłaszczyznowych sufitów podwieszanych czy innych rozbudowanych układów.

Jak im zaradzić?

Aby nie dopuścić do powstania deformacji czy pęknięć. Zalecamy zastosować wkręty do blachy 1 mm Flat Head. Są to wkręty o zupełnie płaskiej główce, grubości 1,2 mm. Zastosowanie Flat Head w dużym stopniu pomoże zredukować bądź zapobiec deformacjom i pęknięciom płyt na łączeniu profili. Co oznacza duże ułatwienie i zmniejszenie czasochłonności prac wykończeniowych.

Dodatkowym atutem zastosowanie wkrętów Flat Head, jest szeroki kołnierz dociskowy o średnicy 8 mm, co zapewnia bardzo dobre rozłożenie sił, a więc zapobiega obracaniu się wkrętu w gnieździe oraz daje dużą dokładność mocowania. Wkręty stworzone są z wysokiej jakości stali, wkręty te nie są fosfatyzowane ale pokrywane powłoką cynkową. Dzięki tym elementom, mają one bardzo wysoko klasę odporności na korozję.

Wkręty typu Flat Heas są jednym z wielu mniejszych usprawnień, które mogą nam pomóc w poprawieniu jakości naszej pracy, zmniejszeniu ich czasochłonności oraz  zapobieganiu powstawania niechcianych deformacji czy pęknięć na bardziej rozbudowanych układach.

Wiele przydatnych rozwiązań znajdziesz też na blogu ekspertów: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/flat-head-wkrety-do-blachy-1-mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj