Jaką kosiarkę kupić?

Rozpoczęła się zima, ale jeśli posiadasz trawnik, a nie masz odpowiedniego sprzętu, powinieneś już teraz zastanowić się, jaką kosiarkę kupić. Jeśli poświęcisz czas na wybranie odpowiedniego dla siebie urządzenia, wtedy wiosną będziesz gotowy do pracy.

Kosiarka elektryczna

Elektryczna kosiarka do trawy to jedno z najpopularniejszych urządzeń do pielęgnacji trawnika. Jest prosta w obsłudze i nie wymaga specjalistycznego serwisu, poza regularnym czyszczeniem i ostrzeniem noża. Wadą tego rozwiązania jest konieczność podłączenia do sieci elektrycznej, czyli posiadanie gniazda elektrycznego i odpowiednio długiego przewodu zasilającego. Może to być kłopotliwe podczas koszenia trawnika o bardzo dużej powierzchni.

Kosiarka spalinowa

Spalinowa kosiarka do trawy to idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużego ogrodu albo dla tych, którzy nie mają dostępu do gniazda elektrycznego. Jest wygodna przede wszystkim ze względu na brak konieczności rozwijania przewodu zasilającego. Z drugiej strony taki sprzęt wymaga nieco bardziej zaawansowanego serwisu, czyli na przykład okresowej wymiany oleju i świecy zapłonowej.

Kosiarka akumulatorowa

Akumulatorowa kosiarka do trawy jest kompromisem pomiędzy kosiarką elektryczną a spalinową oraz połączeniem zalet jednego i drugiego rozwiązania. Podobnie jak kosiarka elektryczna, kosiarka akumulatorowa jest stosunkowo prosta w obsłudze, a dodatkowo – tak jak kosiarka spalinowa – nie wymaga trwałego podłączenia do gniazda zasilającego. Należy jednak wziąć pod uwagę istotne ograniczenie takiego urządzenia, czyli pojemność akumulatora, od którego zależy czas pracy kosiarki, a co za tym idzie ograniczona powierzchnia skoszonego trawnika. Dlatego najczęściej taka opcja jest wybierana przez właścicieli niewielkich ogródków. Dobrym pomysłem jest dokupienie dodatkowego akumulatora. W czasie pracy – po wyładowaniu akumulatora – można niemal natychmiast zastąpić go drugim, a w tym czasie pierwszy można naładować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj