Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Odkurzanie jest jedną z najczęstszych czynności wykonywanych w mieszkaniu, niekoniecznie najbardziej lubianym. Dla tych, którzy chcą nieco uprzyjemnić sobie to zadanie, wymyślono odkurzacza bezprzewodowy.

Dlaczego kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Podstawową zaletą odkurzacza bezprzewodowego jest rzecz jasna brak przewodu. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy chcesz odkurzyć za jednym zamachem dużą powierzchnię. W takich sytuacjach tradycyjne odkurzacze wymagają przekładania wtyczki z jednego gniazda do drugiego. Irytujące bywa również potykanie się lub omijanie przewodu leżącego na podłodze. Dlatego warto zainwestować w sprzęt zasilany akumulatorowo. Jednak jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Odkurzacz pionowy

W skład zestawu wchodzi odkurzacz oraz stacja dokująca z ładowarką.  W dolnej części znajduję się element ssący (szczotka, turboszczotka lub ssawka). Główna część korpusu, czyli silnik i pojemnik na zassane odpady oraz filtr może – w zależności od modelu – znajdować się tuż powyżej elementu ssącego albo bliżej rękojeści. W obu przypadkach podłużna, smukła budowa odkurzacza sprzyja wygodnej, stojącej pozycji podczas pracy.

Niektóre modele mają funkcję odkurzania trudniej dostępnych powierzchni. W takim przypadku silnik i pojemnik wraz z filtrem jest umieszczony w dodatkowej, mniejszej obudowie z własną rączką, którą po zdemontowaniu można wykorzystać na przykład do odkurzenia tapicerki samochodowej.

Jeśli przewidujesz konieczność usuwania większych zabrudzeń, warto zainwestować w odkurzacz z funkcją mycia.

Robot odkurzający

Jest to bardziej zaawansowane technologicznie, ale niezwykle przydatne urządzenie. Również składa się z odkurzacza i stacji ładującej, ale nie wymaga ręcznej obsługi. Przy wykorzystaniu zainstalowanego programu oraz pracy wbudowanych czujników, robot odkurzający sam bez problemu poradzi sobie z kurzem. Nie tylko dokładnie posprząta, ale również sam wróci do stacji dokującej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj