Kupno mieszkania, co warto wiedzieć?

Posiadanie własnego mieszkania niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt, że jednak inwestujemy w coś swojego, co w przyszłości będziemy mogli przekazać naszym potomkom. Lepiej wydawać pieniądze (nawet, jeżeli chodzi o remont) na swoje niż nabijać komuś kieszeń mówiąc dosłownie. Własne mieszkanie, to pewność, że ma się miejsce, gdzie zawsze z wielką przyjemnością będziemy wracać. Zanim jednak doczekamy się własnego mieszkania musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Ważne sprawy przy zakupie mieszkania

Po pierwsze musimy zdecydować, czy interesuje nas rynek pierwotny, czy też będziemy celować w nieruchomości znajdujące się na rynku wtórnym. Te, które znajdują się na rynku pierwotnym są z reguły, droższe, ponieważ jeszcze nikt nie był ich właścicielem. To mieszkania pochodzące od deweloperów budowane według najnowszych standardów, co może tłumaczyć ich droższą cenę. Te na rynku wtórnym mają na ogół niższą cenę. Jednak przy ich zakupie należy sprawdzić chociażby fakt własności, czy też brak długów przypisanych do danej nieruchomości. Zdarzają się takie sytuacje, że człowiek chce pozbyć się swojej nieruchomości, ponieważ jest ona zadłużona. Takie aspekty prawne zawsze należy sprawdzać – w szczególności, jeżeli samodzielnie dokonujemy zakupu nieruchomości bez pośrednika z biura.

Po drugie – zawsze należy liczyć się z kosztami. Niestety, ale na ogół nikt nie posiada tak dużej gotówki związanej z zakupem mieszkania. Należy się więc postarać o odpowiedni kredyt hipoteczny w banku. A takie kredyty to na ogół bardzo duża ilość formalności i długi czas czekania. Jeżeli więc spieszy nam się z tym, aby zakupić mieszkanie na własność w szybkim czasie, to bierzmy się do pracy nie zostawiając nic „na później”.

Warto również dokonać dokładnej analizy, gdzie chce się kupić takie mieszkanie. Centrum? Obrzeże? A może w połowie drogi? Przy tym należy pamiętać nie tylko o cenach, ale również o swojej sytuacji życiowej, np. o dzieciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj