Mikrokawalerka w Poznaniu – kupić czy nie?

Mikrokawalerki określane również mianem mikroapartamentów to obecnie jeden z najmodniejszych trendów na rynku nieruchomości. Tego typu mieszkania cieszą się ogromną popularnością, a największy na nie popyt jest w dużych miastach, m.in. w Poznaniu.

Mikrokawalerka – co to takiego?

Mikrokawalerka to nieruchomość odznaczająca się bardzo małym metrażem – do 25 m kw. Średnio ich powierzchnia wynosi kilkanaście metrów kwadratowych. Z prawnego punktu widzenia są to lokale użytkowe, a nie mieszkania, chociaż deweloperzy sprzedają je jako mieszkania. W stolicy Wielkopolski zapotrzebowanie na tego typu nieruchomości stale rośnie, niemniej planując zakup mikrokawalerki, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Mikrokawalerka – za i przeciw

W opinii klientów firmy deweloperskiej Ronson zakup mikrokawalerki opłaca się przede wszystkim ze względu na rekordowo niską cenę tych nieruchomości. Są one znacznie tańsze niż standardowe kawalerki, nie wspominając o większych mieszkaniach. Dlatego też w wielu przypadkach to świetny wybór na pierwsze mieszkanie. Dzięki atrakcyjnym stawkom za metr kwadratowy – a trzeba pamiętać o tym, że nieruchomości w Poznaniu należą do najdroższych w Polsce – na zakup mikrokawalerki mogą pozwolić sobie osoby o nieco skromniejszych zasobach finansowych. Designerska architektura wnętrz to kolejna zaleta, jaka wyróżnia omawiane inwestycje deweloperskie.

Poznań daje w tym obszarze spore możliwości wyboru lokalu, którego standard jest w stanie sprostać najbardziej wyśrubowanym kryteriom. Decydując się na zakup mikrokawalerki, należy jednak pamiętać o ograniczonych opcjach aranżacyjnych oraz o tym, że tego typu mieszkania są przeznaczone dla pojedynczych osób. Nie nadają się dla par oraz rodzin z dziećmi.

Opłacalność inwestycji w postaci zakupu mikrokawalerski jest szalenie indywidualną sprawą. Rozważając ten sposób lokaty kapitału, należy kierować się nie tylko aktualnymi potrzebami, ale także planami na przyszłość. Mikrokawalerka doskonale sprawdza się w roli lokalu przeznaczonego na wynajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj