Planowany remont mieszkania, o czym warto pamiętać?

Planowany remont mieszkania wymaga planu

Zanim przystąpi się do remontu mieszkania koniecznie należy zaplanować budżet. Najpierw ogląda się produkty niezbędne do remontu domu, tapety, farby, gładzie, panele. Później zlicza się ile czego potrzeba do takiego remontu i nabywa się odpowiednie materiały. Kolejnym krokiem jest samodzielne remontowanie lub wynajęcie ekipy remontowej. W tym drugim przypadku najlepiej skorzystać z fachowców z polecenia, których znajdziemy dzięki rodzinie lub znajomym. Z fachowcami dobrze jest spisać umowę, określić stawkę i kary umowne – gdyby fachowcy nie zrealizowali oczekiwań to zapłacą karę umowną i to będzie dla nich jasne od samego początku.

Kup wszystko

Kupienie wszystkiego to ważna sprawa – nożyki, narzędzia trzeba mieć. Część urządzeń będzie miała ekipa remontowa, ale część trzeba mieć u siebie. Folia do zabezpieczania malowanych pomieszczeń jest konieczna. Należy zadbać o kartony, do których włoży się wszelkie rzeczy, które trzeba koniecznie przechować. Przy okazji remontu zbędne rzeczy wylądują w śmietniku. Każdy musi zadbać o to, by schować wszelkie cenne rzeczy – można przechować je u rodziny, w magazynie lub w innym wynajętym miejscu.

Na czas remontu do znajomych

Najlepiej na czas remontu wyprowadzić się do znajomych, aby nie męczyć się wśród chemikaliów. Jeśli nie ma takiej możliwości to można przenieść się do hotelu, jednak takie rozwiązanie będzie dość kosztowne. O wiele tańsze będzie zamieszkanie u rodziny lub przenoszenie się z pokoju do pokoju na czas remontu. To także dobre rozwiązanie. Po remoncie należy koniecznie porządnie posprzątać, przywieźć rzeczy, wypakować je i ustawić na swoich miejscach.

Remont to poważne przedsięwzięcie logistyczne, kosztowna sprawa, dlatego Polacy remontują mieszkania co jakiś czas, zazwyczaj co pięć-dziesięć lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ koszt jest wysoki, a kłopot duży. Szczególnie, gdy remontuje się małą kawalerkę lub mieszkanie niewielkie, składające się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki. Wówczas trudno znaleźć miejsce na rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj