Taśma LED – TOP 5 pomysłów na jej wykorzystanie w domu!

taśmy LED

Taśmy LED nazywane często paskami LED są stworzone z diod, które umieszczone są na specjalnym materiale PCB z taśmą klejącą dwustronnie. Zapewniają światło w wybranej kolorystyce i są niezwykle unikalnym akcentem dekoracyjnym dla wielu pomieszczeń. Możliwość ich montażu jest praktycznie nieograniczona. Wykorzystuje się je w łazienkach, kuchniach, na sufitach, jako oświetlenie zewnętrzne garaży czy tarasów i w wielu innych miejscach. Ich popularność związana jest z niezwykłą uniwersalnością oraz energooszczędnością. Umożliwiają tworzenie oświetlenia liniowego o różnej długości. Występują w wielu barwach i o różnych typach diod, dzięki temu można wybrać produkt na miarę własnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na wykorzystanie taśm LED w domu.

Oświetlenie lustra

Łazienka jest miejscem, w którym z pewnością nie może zabraknąć odpowiedniego lustra. Jeszcze do niedawna stanowiło jedynie element użytkowy, jednak stało się również świetną dekoracją wnętrza. Świetnym pomysłem na stworzenie niesamowitego nastroju jest podświetlenie lustra ramą LED. W końcu dobre oświetlenie jest podstawą wykonywania wielu czynności jak np. codzienny makijaż. Montaż taśmy LED pozwala na stworzenie niezwykłego efektu wylewania się światła. Wygląda to niezwykle efektownie, tworząc nowoczesny styl i nastrój.

Oświetlenie schodów

Jeszcze wiele lat temu schody oświetlane były za pomocą zwykłych lamp czy kinkietów, jednak sposób ten niejednokrotnie był mało efektywny. Rosnąca popularność taśm LED sprawiła, że są one coraz chętniej wykorzystywane do oświetlania schodów. Dodatkowo ogromny wybór barw sprawia, że można stworzyć za ich pomocą niezwykłe aranżacje wnętrz. Decydując się na taki typ oświetlenia, warto postawić na innowacyjne rozwiązanie jakim jest specjalistyczna taśma led cob. Najczęściej montowana jest ona na profilach LED. Gwarantuje niezwykłą gęstość, elastyczność i skuteczność świetlną. Zatem idealnie sprawdza się do oświetlenia schodów oraz dużych pomieszczeń. To niesamowity efekt aranżacyjny, który zachwyci głębią światła i niezawodnym oświetleniem.

Oświetlenie mebli kuchennych

Kuchnia to miejsce, w którym większość z nas spędza codziennie wiele godzin, dlatego zabudowa kuchenna powinna być w odpowiedni sposób oświetlona. Ułatwi to wykonywanie wielu czynności. Często zdarza się, że pomimo ogólnego oświetlenia w kuchni, jak żyrandol czy lampa, na blatach panuje ciemność, która skutecznie uniemożliwia przyrządzanie posiłków czy zmywanie naczyń. Montując taśmy LED, można skutecznie pozbyć się tego problemu. To właśnie za ich pomocą można stworzyć równomierne oświetlenie i niezwykły nastrój. Dobrze doświetlone blaty w kuchni to niewątpliwie dużo wyższy komfort użytkowania, dzięki niemu możliwe jest bezpieczne przygotowywanie posiłków i wykonywanie wielu innych czynności.

Oświetlenie przy suficie

Listwy sufitowe i gzymsy to jedne z najpopularniejszych miejsc montażu oświetlenia LED. Dają ogromne pole do popisu, gdyż w takich miejscach świetnie wyglądają różnorodne barwy światła. Świetnym wyborem może okazać się taśma led z pilotem, dzięki której możliwy jest wybór jednego z 16 kolorów. Dodatkowo możliwa jest również regulacja natężenia światła i szybkości zmian. Idealnie podkreśli sufit, dając niesamowity efekt aranżacyjny.

Oświetlenie ram obrazów

Aranżując swoje wnętrza, warto pomyśleć o oświetleniu, które doda głębi pomieszczeniu i pozwoli na stworzenie niezwykłego nastroju. Wykorzystując taśmy LED, można stworzyć wspaniałe dekorację. Wystarczy podświetlić za ich pomocą ramy obrazów, aby zyskać naprawdę świetny efekt. To wygodny, a zarazem niedrogi sposób, który cieszy się ogromną popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj