Umywalka z szafką – rozwiązanie doskonałe do każdej łazienki

Umywalka z szafką to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne, dlatego coraz częściej stosuje się je nie tylko w dużych, ale i małych łazienkach. Ich pragmatyczny charakter oraz szeroki wybór sprawiają, że niełatwo wybrać jeden, idealnie dopasowany model.

  1. Umywalka z szafką – dlaczego warto?
  2. Zalety umywalek z szafką
  3. Wady umywalek z szafką
  4. Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?
  5. Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest umywalka z szafką, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Istotny jest rozmiar zarówno szafki, jak i umywalki, materiał wykonania, sposób montażu, a wreszcie rozkład półek lub szuflad. Warto też zastanowić się, co będzie przechowywane w szafce pod umywalką i do rodzaju tych rzeczy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Umywalka z szafką – dlaczego warto?

Zestaw składający się z umywalki i szafki to jeden produkt, którego elementy idealnie do siebie pasują. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba więc poświęcać czasu na szukanie i dopasowywanie do siebie mebli i armatury łazienkowej. Co więcej, dobre dopasowanie umywalki do szafki minimalizuje możliwość podciekania wody, a tym samym puchnięcia elementów mebla. Nie można zapomnieć o walorach estetycznych – taki zestaw prezentuje się elegancko i gustownie, a dobrze dobrany do pozostałych mebli i wyposażenia w łazience, tworzy wraz z nimi harmonijny, nowoczesny wystrój.

Zalety umywalek z szafką

Rozwiązanie w postaci umywalki z szafką nie tylko świetnie wygląda, ale przede wszystkim jest praktyczne. Niekwestionowaną zaletę stanowi wykorzystanie przestrzeni wokół umywalki. Zainstalowana pod nią szafka gwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania – w zależności od wybranego wariantu mebla, można tam trzymać kosmetyki, chemię to czyszczenia lub prania, a także łazienkowe tekstylia. Miejsce pojawia się również na samej umywalce. Na jej blacie można ustawiać najpotrzebniejsze przybory lub łazienkowe dekoracje. Połączenie umywalki z dedykowaną jej szafką ułatwia też utrzymanie łazienki w czystości.

Wady umywalek z szafką

Trudno jest doszukać się wad umywalek z szafką, ponieważ jest to rozwiązanie niemal idealne. Wielu użytkowników obawia się, że taki mebel utrudni sprzątanie łazienki. Jednak nie jest to prawda – zarówno umywalkę, jak i szafkę, czyści się dokładnie tak, jak inne elementy wyposażenia tego wnętrza. Wystarczy wycierać je do sucha i przecierać z kurzu. Za wadę tego zestawu można uznać integralność obu elementów. Jeśli jeden z nich ulegnie zniszczeniu, zwykle wymianie podlega cały produkt, a więc i umywalka, i szafka. Problem może pojawić się wówczas, jeśli mebel wykonany jest z kiepskiej jakości płyty lub płyta ta została źle zabezpieczona. W przypadku niewielkiego uszkodzenia, wilgoć panująca w łazience może spowodować pęcznienie płyty, a co za tym idzie, zmniejszenie trwałości mebla i konieczność jego wymiany na nowy. Można jednak temu przeciwdziałać, wybierając solidnie wykonany i zabezpieczony zestaw, powierzając jego zamontowanie fachowcom oraz regularnie dbając o jego stan.

Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?

Za sprawą popularności tego rozwiązania oraz dzięki szerokiej ofercie producentów, umywalka z szafką to zestaw, który pasuje do każdej łazienki. W małych pomieszczeniach jest rozwiązaniem bardzo pożądanym, ponieważ pozwala na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Wybierając niewielki, ale zgrabny model, można zyskać nie tylko miejsce do przechowywania, ale również wygodną w użytkowaniu przestrzeń do wykonywania podstawowych czynności higienicznych dla całej rodziny. Nie trzeba też obawiać się o zbytnie przytłoczenie wnętrza. Szafka nie musi być stojąca – na rynku dostępnych jest wiele modeli przykręcanych do ściany. Pod nimi znajduje się jeszcze wolne miejsce na podłodze, co nie tylko sprawia wrażenie lekkości całego zestawu, ale też optycznie powiększa pomieszczenie.

Umywalka z szafką dobrze sprawdzi się też w dużej łazience lub pokoju kąpielowym. Szerokie i pojemne modele szafek zmieszczą się tam bez żadnych problemów, a w wielu przypadkach ich zastosowanie niweluje konieczność kupowania dodatkowych szafek; jeśli w łazience przechowujemy niewielką ilość wyposażenia, np. kosmetyków czy ręczników, duża szafka pod umywalką może stanowić jedyny mebel w łazience.

Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?

Wybór baterii do umywalki z szafką przebiega na podobnych zasadach, jak wybór baterii do innego rodzaju umywalki. Warto zwrócić uwagę na lokalizację przyłącza wody, ponieważ to ono w dużej mierze determinuje rodzaj baterii, na jaki można się zdecydować. Wybierając baterię ścienną, trzeba zweryfikować długość wylewki. Nie powinna ona być zbyt długa, aby rozchlapująca się woda nie kapała na szafkę i nie powodowała tym samym jej puchnięcia. Trzeba też pamiętać, aby kupić odpowiednią zaślepkę, która zakryje otwór na baterię w umywalce. Liczy się również design i kolor baterii – warto je dopasować do designu i wykończenia umywalki z szafką, aby wszystkie elementy do siebie pasowały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj